Łuszczyca już nie jest problemem.

Łuszczyca jest to długotrwała i nawracająca choroba zapalna skóry, który dotyka 1 na 50 osób przede wszystkim między 10 a 30 rokiem zycia, oraz może pojawić się w każdym wieku. Żeby móc zrozumieć tą uciążliwą dolegliwość należy najpierw poznać jej cechy charakterystyczne. Przyczyna łuszczycy nie jest znana, indywidualny charakter objawów, środki pomocne, które u jednych pacjentów są pomocne, a u innych mogą okazać się nieskuteczne. Efektywna metoda może po pewnym okresie czasu stracić na skuteczności. Łuszczyca posiada charakter dziedziczny. Normalna skóra odnawia się po okresie 30 dni. Jest to czas, w którym łuszczyca przedostaje się do komórek z głębszych warstw na powierzchnię skóry. Komórki człowieka, który jest chory na łuszczycę trafiają na powierzchnię rezultatem czego są czerwone, oraz czasami swędzące wybrzuszenia, które są pokryte bardzo drobnymi łuskami, oraz grubymi białymi płytkami. Powstaja tam tarczki. Łuszczyca posiada tendencję do pełnoobjawowych nawrotów pomiędzy, którymi występują okresy bezobjawowe. Rodzaje łuszczycy to między innymi łuszczyca zwykła, łuszczyca kropelkowa, łuszczyca głowy, łuszczyca fałdów skórnych, łuszczyca krostkowa, oraz erytrodemia łuszczycowa.

Comments are closed.

Search
Advertisement
 • Czy żyły mogą chorować?

  Czy żyły mogą chorować?

  Choroby czasami kojarzą nam się z takimi schorzeniami, jak zwyczajne przeziębienie czy grypa. Tymczasem, możliwości pod tym względem jest o wiele więcej i niekiedy dotyczą one poszczególnych „składowych” naszego ciała, takich jak organy, kości i stawy, a nawet żyły. Na jakie schorzenia mogą chorować żyły? Co to jest zakrzepica żylna?»
 • W jaki sposób przeciwdziałać schorzeniom bakteryjnym oraz wirusowym

  W jaki sposób przeciwdziałać schorzeniom bakteryjnym oraz wirusowym

  Istnieje możliwość zmniejszenia zapadalności na schorzenia wirusowe oraz bakteriologiczne. Jakie działania podejmować w celu uniknięcia zakażenia? Najistotniejsza sprawa to czystość. Niestety całą masa ludzi nie myśli o tak podstawowych rzeczach jak mycie rąk po wyjściu z toalety oraz niespożywanie brudnych owoców oraz warzyw. Nie bez znaczenia okazuje się być też jedzenie. Jeżeli nie dostarczymy sobie …»
 • Skąd biorą się żylaki na nogach

  Skąd biorą się żylaki na nogach

  Prawdopodobnie żylaki na nogach pojawiają się z wielu powodów. Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, co może prowadzić do ich powstania. Zapewne, gdyby było inaczej, wielu ludzi nie musiałoby borykać się z danym problemem. Niestety jest inaczej. Główne przyczyny powstawania żylaków to noszenie obcisłych skarpet i podkolanówek. To przeważnie kobiety najczęściej doprowadzają do …»