Łuszczyca już nie jest problemem.

Łuszczyca jest to długotrwała i nawracająca choroba zapalna skóry, który dotyka 1 na 50 osób przede wszystkim między 10 a 30 rokiem zycia, oraz może pojawić się w każdym wieku. Żeby móc zrozumieć tą uciążliwą dolegliwość należy najpierw poznać jej cechy charakterystyczne. Przyczyna łuszczycy nie jest znana, indywidualny charakter objawów, środki pomocne, które u jednych pacjentów są pomocne, a u innych mogą okazać się nieskuteczne. Efektywna metoda może po pewnym okresie czasu stracić na skuteczności. Łuszczyca posiada charakter dziedziczny. Normalna skóra odnawia się po okresie 30 dni. Jest to czas, w którym łuszczyca przedostaje się do komórek z głębszych warstw na powierzchnię skóry. Komórki człowieka, który jest chory na łuszczycę trafiają na powierzchnię rezultatem czego są czerwone, oraz czasami swędzące wybrzuszenia, które są pokryte bardzo drobnymi łuskami, oraz grubymi białymi płytkami. Powstaja tam tarczki. Łuszczyca posiada tendencję do pełnoobjawowych nawrotów pomiędzy, którymi występują okresy bezobjawowe. Rodzaje łuszczycy to między innymi łuszczyca zwykła, łuszczyca kropelkowa, łuszczyca głowy, łuszczyca fałdów skórnych, łuszczyca krostkowa, oraz erytrodemia łuszczycowa.

Comments are closed.

Search
Advertisement
 • Cała prawda o zdrowiu.

  Cała prawda o zdrowiu.

  Bardzo często zastanawiamy się co jest prawdą, a co tylko tak zwanymi nic nie znaczącymi opowiastkami dotyczącymi naszego zdrowia. Przykładowo możemy sobie zadać pytanie czy jajka maja jakis wpływ na poziom naszego cholesterolu, oraz czy prawdą jest, że kobiety powinny zwracać swoja uwagę na stopy i nos mężczyzny. Antybiotyki pomagają nam zwalczyć przeziębienie mitem, który …»
 • Medycyna niekonwencjonalna

  Medycyna niekonwencjonalna

  Nie da się ukryć, iż współcześnie medycyna alternatywna cieszy się coraz większą glorią. Istotnie wiele lekarzy i wiele osób w dalszym ciągu nie uznają opcjonalnych metod leczenia, co jednak nie zmienia faktu, że medycyna taka ma też wielu swoich popleczników. Medycyna zwykła nie zawsze umie poradzić sobie ze schorzeniami czy rozmaitymi chorobami, wówczas należałoby sięgnąć …»
 • Woda – podstawowa substancja konieczna do życia. Jak zapewnić stały dostęp do wody pracownikom w trakcie dnia pracy?

  Woda – podstawowa substancja konieczna do życia. Jak zapewnić stały dostęp do wody pracownikom w trakcie dnia pracy?

  Doskonałym pomysłem na dostarczanie do zakładów pracy wody jest korzystanie ze stałego dystrybutora. Jest to wbrew pozorom bardzo proste.»